№1 Хюстън побеждава UCF 67-59, за да спечели поне част от титлата на Big 12 през първия сезон в конференцията
AP News | 2024-03-07 | 04:56:19

ОРЛАНДО, Флорида (AP) — L.J. Cryer вкара 19 от своите 25 точки през второто полувреме за да издигне номер 1 Хюстън до победа с 67-59 над UCF в сряда вечер и да спечели поне част от титлата на Big 12 от редовния сезон в първия сезон на Cougars в конференцията.

Хюстън (27-3, 14-3) водеше с девет точки след тройка на Крайър с 2:18 за игра. UCF (15-14, 6-11) затвори в рамките на четири с малко повече от минута игра, а след това Крайър нанесе още един удар, за да се оттегли за победата.

Кугърс изоставаха с толкова седем точки и никога не водеше през първото полувреме. Те не взеха първата си преднина, докато Джамал Шед не източи 3, за да направи 45-42 с около 12 минути игра през второто полувреме.

Защитата на Хюстън задуши UCF през второто полувреме, задържайки ги на едно гол от игра за близо пет минути, за да поеме контрола над играта.

Шед завърши с 16 точки и осем асистенции. Дж’Уан Робъртс записа 12 точки и седем борби. Крайър изстреля 9 от 17 от пода, включително 5 от 11 при тройки.

C.J. Уокър поведе UCF с 15 точки. Джейлин Селърс добави 12 точки.

Найтс вкараха 45,5% за мача. Те задържаха Cougars до 37,5% стрелба и 2 за 11 от 3 през първото полувреме.

Хюстън форсира 18 проигравания и отбеляза 22 точки от тях.

UCF имаше само четири точки от 10 объркания.

Хюстън: Кугърс могат да спечелят пълна титла на конференцията с победа в последния си мач от редовния сезон срещу номер 14 Канзас в събота или загуба от шестия в класирането Айова Стейт в който и да е от двата оставащи мача.

UCF: Рицарите се нуждаят от още една победа, за да гарантират, че ще завършат над .500 и ще бъдат в позиция да получат един от автоматичните наддавания на Големите 12 към NIT.

Хюстън: У дома срещу Канзас в събота.

UCF: Закрива редовния си сезон в събота на гости срещу TCU.